Mládež Zlatá včela Zlatá včela 2018

Národní kolo soutěže Zlatá včela 2018 - starší kategorie

Včelařské učiliště v Nasavrkách zaplnilo 25. – 27. 5. 2018 celkem 36 nejlepších mladých včelařů, kteří se sem sjeli soutěžit v celostátním kole soutěže Zlatá včela pro starší kategorii.

V pátek je hned po příjezdu čekal vědomostní test a veřejná obhajoba jejich samostatných prací. Zbytek soutěžních disciplín si splnili během sobotního dopoledne. Kromě klasických disciplín (botanika, včelařské pomůcky, mikroskopování a praxe) je čekaly také dvě, které se počítaly do zvláštního bodování. Jednalo se o poznávání medů a poznávačku včelařských pomůcek v rámci netradičního včelaře. Šest nejlepších se vypravilo na včelnici Libáň, kde je čekal náročný boj o první tři místa. Měli za úkol označit trubce, vytvořit oddělek a přelarvovat. Výkony soutěžících byly velice vyrovnané, ale někteří to zvládli přece jen o trošku lépe.

První místo obhájil Marek Matulík z VKM Uherský Brod, druhé místo patří Jakubu Heiclovi z VKM Stříbro a bronzovou medaili získal Jan Materna z VKM Hostinští včelaříci. Tito tři nás budou reprezentovat na IMYBu ve Francii 2. – 6. 7. 2018. Držme jim palce!

 

Fotogalerii naleznete zde

Výsledková listina

Zveřejněno 28.5.2018

 

Testy

Ústřední test + řešení

Mladší žáci - test

Mladší žáci - řešení

Starší žáci - test

Starší žáci - řešení

Zveřejněno 22.5.2018

Národní kolo soutěže Zlatá včela 2018 - mladší kategorie

 

Ve dnech 18. – 20. 5. 2018 proběhlo v Nasavrkách historicky první celostátní kolo soutěže Zlatá včela pro mladší kategorii.

Nejlepších 36 malých včelaříků z celé republiky soutěžilo v týmech i jako jednotlivci. Nečekaly je klasické soutěžní disciplíny, na které jsou zvyklí z oblastních kol, ale spoustu zábavných a hravých včelařských úkolů.

Děti se s tím popraly velmi dobře. V soutěži týmů vyhrál tým č. 1, ve složení Lukáš Bednárik, Michal Ambrozek, Anežka Šebková, Filip Zlámal, Anna Peterková a Vincent Drozd. Z jednotlivců se s úkoly nejlépe vypořádala Marie Horčicová z VKM Rovensko, druhé místo patří Josefu Lisoňkovi z VKM Uherský Brod a třetí místo obsadil Tomáš Trunec z VKM Slatiňany.

Děti kromě soutěžení čekal i další bohatý program. Navštívily totemy v Pekle, kde je čekalo i povídání od jejich autora, zazpívaly si s kytarou u táboráku, zaskotačily si v zorbingových koulích, poslechli si besedu se zvířátky od p. Šulce a mnoho dalšího. Program se vyvedl a děti odjížděly s úsměvy, což je to hlavní! Tak zase za rok!

Fotogalerii naleznete zde

Výsledková listina

Zveřejněno 22.5.2018

 

Krajské kolo soutěže Zlatá včela 2018 - Jeseník

Zveřejněno 18.5.2018

 

Oblastní kolo soutěže Zlatá včela 2018 - Miroslavské Knínice (fotogalerie)

Zveřejněno 9.5.2018

 

ČT: Dobré ráno - ZV 2018

Reportáž ČT naleznete zde

Zveřejněno 9.5.2018

 

'Včelaříci“ z Vacenovic si přivezli Zlatou včelu

Vacenovice- Ve vědomostní soutěži Zlatá včela se Včelařský klub mladých Vacenovice se v polovině dubna utkal v Miroslavských Knínicích a v Suchohrdlech s devíti kroužky z Jihomoravského kraje ve včelařských disciplínách. Soutěžilo na osmdesát dětí ve dvou kategoriích od 1.-5. třídy a od 6.-9. třídy. Vacenovští „včelaříci“ zde zabodovali a díky Michalu Ambrozkovi se ukáže jejich zástupce i v květnovém celostátním kole.

Celý článek portálu iSlovácko naleznete zde

Zveřejněno 8.5.2018

 

Oblastní kolo - ZV 2018 - Mosty u Jablunkova

Zveřejněno 3.5.2018

  


Oblastní kolo ZV Miroslavské Knínice