Mládež Semináře vedoucích VKM

Semináře vedoucích VKM

Semináře vedoucích VKM

Poslední seminář pro vedoucí VKM proběhl ve dnech 28. – 29. 1. 2023. První den semináře byli vedoucím VKM sděleny administrativní záležitosti, jež se týkají žádosti o poskytnutí dotace na vedení VKM. Dále byli vedoucí seznámeni se svazovými aktualitami od paní předsedkyně Mgr. Jarmily Machové. Z oboru včelařství si vedoucí VKM mohli vyslechnout Ing. Pavla Cimalu s přednáškou na téma Chov matek a také přednášku o biologii včely medonosné od Mgr. Mariana Solčanského.

Při práci s mládeží je pro vedoucí VKM také velmi důležité, aby znali zásady první pomoci. Tyto informace, a i praktické ukázky, vedoucím předal zkušený zdravotní záchranář pan Bc. Lukáš Michálek. Proškolení na řidičské referentské zkoušky zajistil pan Doležán.

Na závěr dne si vedoucí VKM vyměnili zkušenosti s vedením včelařského kroužku mládeže. KPM se sešla s pořadateli oblastních kol Zlaté včely, aby s nimi mohla probrat organizační záležitosti týkající se pořádání oblastních kol soutěže Zlatá včela. Druhý den semináře byl věnován bylinkám, jejich významu pro člověka a včely. Tomuto tématu se věnovala paní Bc. Hana Binková. Na zakončení celého semináře byla pro zájemce přichystána prohlídka výrobní haly v SOUV -VVC v Nasavrkách.

Další seminář pro vedoucí VKM se bude konat 21. – 22. 10. 2023.

 


Seminář vedoucích VKM - podzim 2019