Aktuality

Slavíme světový den včel

19. 5. 2020

Vážení přátelé, na stránkách FAO (Organizace OSN pro výživu a zemědělství) má své místo i oslava světového dne včel, který slavíme 20. května.

Přečíst

Pouť na Svatý Hostýn zrušena

11. 5. 2020

Vzhledem k tomu, že stále není povoleno shromažďování více jak 100 osob na jednom místě v souvislosti se současnými restriktivními opatřeními, jsou pořadatelé nuceni zrušit včelařskou pouť na Svatý Hostýn, plánovanou na 16. a 17. května tohoto roku.

Přečíst

Nouzový stav v ČR - aktuální informace

30. 4. 2020

30.4. vláda rozhodla o dalších rozvolnění: Od 11.5. se budou moci konat společenské, sportovní a kulturní akce do 100 osob. To znamená, že přednášky, kurzy, většina výročních členských schůzí a okresních konferencí by se již mohla po 11. květnu konat.

Přečíst

Vědci začínají se světovým sčítáním včel, přispět může každý

30. 4. 2020

Američtí vědci naplánovali první celosvětové sčítání včel, do nějž se díky mobilní aplikaci mohou zapojit zájemci z celé zeměkoule. Aplikace World Bee Count bude dostupná od pátku a bude na ni možné nahrávat fotografie včel nebo dalších opylovačů, které pak bude vědecký tým vyhodnocovat. Výsledkem jejich práce má být interaktivní mapa, z níž bude zřejmé rozšíření jednotlivých druhů, napsal nedělník The Sunday Times.

Přečíst

Výstava NATURA VIVA 2020 odložena

9. 4. 2020

Výstaviště Lysá nad Labem na svých webových stránkách informuje, že z důvodu krizových opatření vyhlášených z důvodu probíhající pandemie, musí bohužel pozastavit výstavní akce plánované do konce května 2020.

Přečíst
Archiv aktualit