Anketa pro členy ČSV o vydávání eVčelařství

Aktuality

Nová smlouva o úrazovém pojištění členů ČSV byla podepsána

8. 4. 2021

Členství v Českém svazu včelařů přináší svým členům řadu výhod. Jednou z nich je úrazové pojištění. Toto pojištění zabezpečuje Český svaz včelařů na základě svých stanov již více než 55 let. V souvislosti s tím, že ČSV uzavřel novou pojistnou smlouvu, je dobré si zopakovat, komu a za jakých podmínek pojištění slouží. Pro nové členy to možná bude zcela nová informace a pro ty stávající osvěžení paměti.

Přečíst

Republikový výbor ČSV proběhl online, XI. Sjezd ČSV bude v prosinci

6. 4. 2021

V sobotu 27.3.2021 proběhlo zasedání Republikového výboru ČSV. Byl schválen rozpočet na rok 2021 upravený podle částky přiznané dotace NNO pro tento rok. Důležitým bodem jednání byla problematika konání XI. Sjezdu ČSV, který už jednou byl z důvodů trvajících mimořádných opatření způsobených koronavirovou pandemií prodloužen z prosince minulého roku na konec dubna tohoto roku.

Přečíst

Velikonoční přání

1. 4. 2021

Vážení přátelé, přejeme Vám klidné prožití velikonočních svátků, hodně zdraví, dobré nálady a spoustu jarní energie. Užijte si tyto hezké dny plné sluníčka v kruhu Vašich nejbližších. Věříme, že příští Velikonoce už budeme slavit tradičně a budeme se osobně více setkávat.

Přečíst

Včelařská pouť na Svatý Hostýn 2021 - aktuální info

30. 3. 2021

Stále není jasné, jaká bude epidemiologická situace na konci května a s tím spojená opatření ze strany orgánů státní správy. Proto se organizační výbor včelařské pouti domluvil, že místo velkého setkání včelařů z celé republiky proběhne jen mše svatá za žijící a zemřelé včelaře a jejich rodiny v neděli 23. května t.r. Počet účastníků uvnitř baziliky bude záviset na aktuálním nařízení Vlády ČR a správci farnosti.

Přečíst

Bez varroázy je více včelstev než loni, 28 procent

18. 3. 2021

Podíl včelstev bez roztoče kleštíka včelího, který způsobuje nemoc varroázu, je letos meziročně o šest procentních bodů více. Nebyl v 28 procentech včelstev, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Klesl také počet včelstev, kde jejich chovatelé zjistili více než tři kleštíky na úl.

Přečíst

OBĚŽNÍK č. 1/2021

4. 3. 2021
I.     Informace o výši schválené dotace 1.D. za rok 2020
II.    Výplata dotace 1.D v nouzovém stavu ČR v souvislosti s pandemií koronaviru
III.   Administrace dotace 1.D.
IV.   Platba členských příspěvků na rok 2021
V.    Emailové adresy na doméně vcelarstvi.cz
VI.  Nová služba našeho webu
VII.  Anketa o vydávání eVčelařství
Přečíst

Informace pro chovatele včel, kterým byla částečně zamítnuta žádost o dotaci 1.D

2. 3. 2021

24.2.2021 jsme informovali, že svaz obdržel Rozhodnutí o dotaci 1.D. Informovali jsme tam o důvodech k zamítnutí některých žádostí zcela nebo zčásti. Pracovníci sekretariátu již informovali více než polovinu dotčených chovatelů. Zbývá obeslat 692 konečných příjemců, u nichž došlo ke krácení požadavků z důvodů nižšího počtu včelstev v ÚE (ústřední evidenci), než uvedli v požadavku.

Přečíst

Seminář funkcionářů okresních organizací ČSV proběhl online

23. 2. 2021

V sobotu 20.2.2021 proběhl v Nasavrkách Seminář funkcionářů OO ČSV premiérově v online režimu. Program tvořily hlavně body s informacemi o činnosti svazu v době nouzového stavu, stav příprav poskytnutí dotace 1.D (již je známa dotace na zazimované včelstvo 158,41 Kč), probíhající administrace unijní dotace, vymáhání vratek od chovatelů, kteří porušili dotační podmínky a svaz jako žadatel dotaci musel vrátit, stav dosud neproběhlých okresních konferencí, stav příprav XI. Sjezdu ČSV, formy jeho konání, možnosti jeho přeložení, stav zaplacených členských příspěvků, diskuze o termínu jejich placení, oddělení jejich plateb od dotace apod.

Přečíst

Internetová soutěž Příroda kolem nás

16. 2. 2021

Jako každý rok, tak i letos pro přátele včelaření, rybaření, myslivosti i zahrádkaření je připravena tradiční elektronická soutěž. Organizátorem je opět Střední odborné učiliště včelařské - Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. Nasavrky spolu s partnery ČMMJ, z. s., ČRS, z. s., ČSV, z. s. a ČZS, z. s.

Přečíst
Archiv aktualit