Aktuality

Sněmovna bude nabízet med svého předsedy Vondráčka. Včelařství je koníček, říká

26. 7. 2020

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček prosadil změnu, díky které může dolní komora parlamentu od tohoto měsíce vůbec poprvé prodávat upomínkové a propagační předměty. Mezi nimi by se mohl objevit i med, který stočil právě Vondráček. Včely chová na terase vily, v níž v Praze jako šéf sněmovny bydlí. S chovem mu prý zdarma pomáhá jeho kamarádka.

Přečíst

Stát pořádá hostinu pro včely. Zemědělce láká na dotace za medonosné úhory bohaté na pyl

15. 7. 2020

Česko, potažmo Evropa přichází s různými programy, které mají podpořit život v krajině a pomoci tak mimo jiné i včelám. V tuzemsku jsou k tomu v nabídce dva dotační programy. Jde o to, že zemědělec vyčlení část půdy k pěstování rostlin, jež napomáhají biodiverzitě. Jen za minulý rok vzniklo území nabízející včelám hostinu o rozloze v úhrnu bezmála dva tisíce hektarů.

Přečíst

Dětský den v Horní Lomné v režii včelařů

9. 6. 2020

Devět disciplín včetně ochutnávky medu a soutěže o nejkrásnější medové perníčky čekalo na děti z nejvýchodnějšího regionu v areálu fotbalového hřiště v Horní Lomné u příležitosti jejich svátku.

Přečíst

Autorská práva jednoduše (Sdružení místních samospráv České republiky)

2. 6. 2020

Vypořádat autorská práva je pro řadu starostů, spolků či příspěvkových organizací obcí noční můra. Není divu. Převládá názor, že je to složité, nepřehledné a drahé. Sdružení místních samospráv České republiky proto vyjednalo s kolektivními správci (Ochranný svaz autorský, Intergram a všechny další) dohodu, která umožňuje členským obcím vyřešit autorská práva snadno a za velmi výhodných finančních podmínek.

Přečíst

Slavíme světový den včel

19. 5. 2020

Vážení přátelé, na stránkách FAO (Organizace OSN pro výživu a zemědělství) má své místo i oslava světového dne včel, který slavíme 20. května.

Přečíst

Pouť na Svatý Hostýn zrušena

11. 5. 2020

Vzhledem k tomu, že stále není povoleno shromažďování více jak 100 osob na jednom místě v souvislosti se současnými restriktivními opatřeními, jsou pořadatelé nuceni zrušit včelařskou pouť na Svatý Hostýn, plánovanou na 16. a 17. května tohoto roku.

Přečíst

Nouzový stav v ČR - aktuální informace

30. 4. 2020

30.4. vláda rozhodla o dalších rozvolnění: Od 11.5. se budou moci konat společenské, sportovní a kulturní akce do 100 osob. To znamená, že přednášky, kurzy, většina výročních členských schůzí a okresních konferencí by se již mohla po 11. květnu konat.

Přečíst

Vědci začínají se světovým sčítáním včel, přispět může každý

30. 4. 2020

Američtí vědci naplánovali první celosvětové sčítání včel, do nějž se díky mobilní aplikaci mohou zapojit zájemci z celé zeměkoule. Aplikace World Bee Count bude dostupná od pátku a bude na ni možné nahrávat fotografie včel nebo dalších opylovačů, které pak bude vědecký tým vyhodnocovat. Výsledkem jejich práce má být interaktivní mapa, z níž bude zřejmé rozšíření jednotlivých druhů, napsal nedělník The Sunday Times.

Přečíst
Archiv aktualit