Aktuality

Soutěž BEE PRESS PHOTO a BEE ART 2023

21. 3. 2023

Cílem soutěže Bee Press Photo je prezentovat a vyhodnotit fotografie s včelařskou tématikou. Soutěž Bee Art je určená pro autory výtvarných prací se včelařskou tematikou.

Přečíst

Základní organizace Benešov letos slaví 120 let

3. 3. 2023

U příležitosti oslav byla 1.3. v Muzeu Podblanicka v Benešově otevřena výstava, která představuje historii organizovaného včelaření na Benešovsku od založení místní včelařské organizace roku 1903, až po současnost. Vystavené jsou historické fotografie, dobové včelí úly, a další včelařské pomůcky a zařízení. Výstava potrvá do 8.5.2023.

Přečíst

Dřív, než bude pozdě, mezinárodní konference o sršni asijské

26. 2. 2023

Sršeň asijská (Vespa velutina) je invazní druh pocházející z jihovýchodní Asie. V roce 2004 byla náhodně zavlečena do Francie a od té doby se rychle šíří do dalších zemí. V současné době se vyskytuje v Itálii, Španělsku, Portugaslku, Německu, Belgii, Nizozemsku, Velké Británii a Švýcarsku.

Přečíst

Českomoravská společnost chovatelů, a.s. upozorňuje

23. 2. 2023

Ústřední evidence včelařů počínaje letošním rokem nebude přijímat od registrovaných včelařů (tj. těch, kteří mají přiděleno registrační číslo) „Hlášení počtu včelstev a umístění stanovišť k 1.9.“ zaslané e-mailem.

Přečíst

Včelaři mají na příští léta zajištěnu podporu 110 milionů korun ročně (EU dotace), polovinu z českého a polovinu z unijního rozpočtu

23. 2. 2023

Tisková zpráva – Podle nového nařízení vlády o opatřeních v odvětví včelařství, které připravilo Ministerstvo zemědělství, budou moci do roku 2027 včelaři ročně žádat o celkovou podporu 110 milionů korun. Padesát procent půjde z rozpočtu EU, druhých padesát z rozpočtu ČR. Materiál včera projednala vláda.

Přečíst

Upozornění ÚOHS

16. 2. 2023

Protože ne všichni naši funkcionáři mají přístup do CISu, a také oběžník vydáváme v poslední době jen jednou ročně, podáváme vám funkcionářům svazu důležité upozornění Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže cestou článku na našem webu.

Přečíst
Archiv aktualit