ZO Kopřivnice oslavila 100. výročí svého založení

7. 1. 2019

Dne 5.1.2019 si na slavnostní členské schůzi připomněla ZO Kopřivnice 100 let své existence. Zprávu o významných událostech v tomto období i o činnosti organizace v současnosti přednesl s doprovodem dobových i aktuálních fotografií předseda organizace Oldřich Němec. A protože 100 let je dlouhá doba, i povídání pana předsedy, jak to tenkrát bylo a jak je to dnes, tomu odpovídalo. A bylo to zajímavé vyprávění. Např. jsme se dozvěděli, že funkcionářem organizace byl i pan Zátopek, otec Emila Zátopka. Kopřivničtí včelaři se věru mají čím chlubit. Letos již po šesté organizují třídenní Festival medu a písničky, který už si získal mnoho příznivců. Také práce s dětmi a mládeží tu má svou tradici.

Ocenit práci kopřivnických včelařů a popřát jim do další stovky mnoho úspěchů přišli i oba starostové obcí, které organizace pokrývá, tj. starosta Kopřivnice Ing. Miroslav Kopečný a starosta Závišic Ladislav Lípový, také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil, MBA a samozřejmě kolegové z Okresní organizace ČSV Nový Jičín Miroslav Segeťa a Maruška Bučánková.

V programu nechyběla tombola, ochutnávka vín, hrála cimbálovka Radhošť a všichni se dobře bavili. A co je potěšující, v ZO Kopřivnice pracují mladí šikovní včelaři a funkcionáři, takže o budoucnost organizace se určitě bát nemusíme.

Mgr. Jarmila Machová


100 let ZO Kopřivnice