Zlatá včela - Zlínský kraj

14. 5. 2019

V sobotu 4.5.2019 se konalo oblastní kolo ZLATÁ VČELA pro Zlínský kraj v ZŠ v Želechovicích nad Dřevnicí za účasti 18 včelařských kroužků mládeže ze Zlínského kraje. Soutěžního klání se zúčastnilo 91 mladých včelaříků. Mezi staršími žáky prokázal nejlepší znalosti Josef Lisoněk z VKM Uherský Brod, na 2 – 3. místě skončili společně se shodným počtem bodů Aneta Bařinková a Vít Nožička ze VKM Bystřice pod Hostýnem, na 4. místě Ester Bursová ze VKM Buchlovice a na 5-6. místě Stanislav Krček z pořádajícího VKM Želechovice a Adam Daněk z Uherského Brodu.

Mezi mladšími žáky si nejlépe vedla Anna Brlicová ze VKM Francova Lhota, na 2 – 3 místě byli společně Prokop Dytrych ze VKM Bystřice pod Hostýnem a Kateřina Rašticová ze VKM Uherský Brod.

Nejúspěšnějším družstvem mezi soutěžícími kroužky se stal VKM z Bystřice pod Hostýnem, který si odvezl nástavkový úl od výrobce úlů pana Podhajského.

Akce spolupořádala ZO ČSV Zlín ve spolupráci s OO ČSV Zlín. Musím poděkovat především ředitelce ZŠ v Želechovicích Mgr. Jarmile Machalíčkové za umožnění této akce ve zdejší základní škole, kolektivu spolupracujících učitelek, které nám pomohli při organizaci a celkovém vyhodnocování této soutěže. Další skupina pořadatelů byla vytvořena z účastníků kroužku pro začínající a mírně pokročilé včelaře. Třetí skupina pořadatelů této akce byli vedoucí jednotlivých včelařských kroužků a jejich doprovod. Všem těmto bezejmenným pořadatelům děkuji, že věnovali svůj volný čas této akci pro včelařskou mládež.

Ing. Jiří Kalenda

Předseda ZO ČSV Zlín

Vedoucí VKM Želechovice


Zlatá včela - Zlínský kraj