Zlatá včela - celostátní kolo (mladší kategorie)

22. 5. 2018

Ve dnech 18. – 20. 5. 2018 proběhlo v Nasavrkách historicky první celostátní kolo soutěže Zlatá včela pro mladší kategorii.

Nejlepších 36 malých včelaříků z celé republiky soutěžilo v týmech i jako jednotlivci. Nečekaly je klasické soutěžní disciplíny, na které jsou zvyklí z oblastních kol, ale spoustu zábavných a hravých včelařských úkolů.

Děti se s tím popraly velmi dobře. V soutěži týmů vyhrál tým č. 1, ve složení Lukáš Bednárik, Michal Ambrozek, Anežka Šebková, Filip Zlámal, Anna Peterková a Vincent Drozd. Z jednotlivců se s úkoly nejlépe vypořádala Marie Horčicová z VKM Rovensko, druhé místo patří Josefu Lisoňkovi z VKM Uherský Brod a třetí místo obsadil Tomáš Trunec z VKM Slatiňany.

Děti kromě soutěžení čekal i další bohatý program. Navštívily totemy v Pekle, kde je čekalo i povídání od jejich autora, zazpívaly si s kytarou u táboráku, zaskotačily si v zorbingových koulích, poslechli si besedu se zvířátky od p. Šulce a mnoho dalšího. Program se vyvedl a děti odjížděly s úsměvy, což je to hlavní! Tak zase za rok!

Fotogalerii naleznete zde

Výsledková listina