Tradiční výstava Natura Viva 2023 zahájena

26. 5. 2023

Dne 25.5.2023 byla na Výstavišti v Lysé nad Labem slavnostně zahájena tradiční výstava myslivců, rybářů a včelařů Natura Viva. Na výstavu v přímých vstupech pořadu Snídaně s Novou pozvali ředitel Výstaviště v Lysé nad Labem a předseda Českého svazu chovatelů Mgr. Ondřej Matouš, předseda Českého rybářského svazu PhDr. Mgr. Ing. Karel Mach, MBA, předsedkyně Českého svazu včelařů Mgr. Jarmila Machová a předseda Českomoravské myslivecké jednoty Ing. Jiří Janota.

Výstavu otevřela 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Ing. Věra Kovářová. Nechyběli hosté z Ministerstva zemědělství, Státního zemědělského a intervenčního fondu (SZIF), poslanci Parlamentu ČR, senátoři, starosta Lysé nad Labem, a samozřejmě ani naši funkcionáři a členové z celé republiky. Expozice ČSV je tak jako loni v pavilonu A1. Součástí je stánek Výzkumného ústavu včelařského, s.r.o., a Středního odborného učiliště včelařského v Nasavrkách. Téma naší expozice je „včelí pastva“ a opět nechybí ani prosklený úl s živými včelami. Pro letošní rok je hlavním partnerem naší expozice skupina ČEZ.

Výstava končí v neděli 28.5.2023. Přijďte se podívat a popovídat o včelách, co jim chutná, co jim v přírodě chybí a jak můžeme pomoci.

Mgr. Jarmila Machová


Natura Viva 2023 - zahájení