Sněmovna bude nabízet med svého předsedy Vondráčka. Včelařství je koníček, říká

26. 7. 2020

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček prosadil změnu, díky které může dolní komora parlamentu od tohoto měsíce vůbec poprvé prodávat upomínkové a propagační předměty. Mezi nimi by se mohl objevit i med, který stočil právě Vondráček. Včely chová na terase vily, v níž v Praze jako šéf sněmovny bydlí. S chovem mu prý zdarma pomáhá jeho kamarádka.

Radek Vondráček je mužem několika profesí. Je nejen šéfem sněmovny a místopředsedou hnutí ANO, ale také spolumajitelem advokátní kanceláře či kytaristou a zpěvákem - loni při rekonstrukci jednací síně na sebe upozornil tím, že po večírku ve sněmovní restauraci vyskočil na předsednický pult a hrál na něm na kytaru. 

On-line deník Aktuálně.cz ale nyní objevil další Vondráčkovu profesi. Předseda sněmovny chová na zahradě služební vily včely a s pomocí své kamarádky má za sebou i první desítky kilogramů stočeného medu.  

'Já jsem teprve včelařský učeň s velkou pokorou. Studuji literaturu, kamarádka mě zaučuje a postupně ukazuje, jak co dělat. A když se o včelách dozvíte víc, získáte obrovský respekt až úctu k tomu, co dokážou. Je to opravdový zázrak přírody,' říká Vondráček.

Ani na opakované žádosti ale nechtěl jméno své kamarádky prozradit nebo o ní říci něco více. 'Jde o to, že se z veřejných peněz zatím na samotný med nevydalo nic, tím pádem skutečně není na místě medializovat paní včelařku,' namítá.