COLOSS: Monitoring úspěšnosti zimování včelstev – seminář v Olomouci

10. 11. 2018

V Olomouci se 10. listopadu 2018 chystá seminář zaměřený na problematiku ztrát včelstev, zahraniční přednášející budou hovořit o zvládání varroózy v Dánsku nebo o plemenech včel ve Velké Británii.

V letošním roce jste se již po páté mohli na stránkách včelařských časopisů setkat s výzvou k vyplnění dotazníku olomouckých vědců, kteří se zabývají problematikou ztrát včelstev. V Olomouci každoročně chystají seminář a workshop nabitý přednáškami o získaných výsledcích.

Letošní seminář se uskuteční 10. listopadu 2018 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, začátek je v 10 hodin.

Organizátoři tradičně představí výsledky projektu COLOSS: Monitoring úspěšnosti zimování včelstev, bude se diskutovat nad léčením včelstev u nás a v zahraničí, uvidíte nové mapové výstupy a dozvíte se i spoustu zahraničních informací, protože pozvání na seminář přijali zahraniční hosté.

Z Dánska přijede Flemming Vejsnaes, s kterým připravujeme část zaměřenou na zvládání nemocí včel, software Hivelog a taky dánské a norské včelařství. Z Velké Británie k nám se svou přednáškou zavítá Norman Carreck. Prof. Carreck nazval svou přednášku 'Která včela je pro vás nejlepší?' (Which honey bee is best for you?), zaměří se v ní na užitkovost plemen včel.

Podrobný program i registrační formulář naleznete ZDE