BESEDA PRAŽSKÝCH VČELAŘŮ - Téma: Včelí produkty a apitarapie v praxi

14. 10. 2019

Termín akce: pondělí, 14. října 2019 od 17:00 do 20:00 hodin

 

Přednášející a hosté:

Bc. Andrea Novotná, vystudovala UJAK (Sociální a masová komunikace), bydlí v Dubičné u Úštěka – CHKO České středohoří. Teoreticky včelaří od 1997, ale prakticky až od roku 2015, kdy s kolegyní založila včelí farmu. AnnKas s.r.o. – výroba svíček ze včelího vosku, dárkových a kreativních sad, forem, výroba mezistěn, chov včelstev, apiterapie, exkurze, workshopy, semináře. S manželem se stará o cca 100 včelstev. Momentálně chodí do SOUV v Nasavrkách – 2. ročník. Je jednatelka České apiterapeutické společnosti. Absolvovala kurzy Apiterapie - MUDr. Stefana Stangaciu, Antonio Couto, MUDr. Marko , Barkov a další kurzy (např. Masér, Medová masáž, Kineziotejping, atd.). Oficiálně se apiterapií zabývá od 2017, ale již před tím se jí zabývala v rámci rodiny a blízkých. Rukama ji „prošlo“ již mnoho pacientů. Jejím mentorem je stále MUDr. Stefan Stangaciu. Ovšem jak sama říká: „Stále se učím a stále se učit budu.“ www.vceli-svicky.eu

Otázka tohoto večera: bude i medová masáž?

 

Kde: Státní veterinární správa ČR Budova Zemědělské osvěty – v hlavním sále Slezská 7/100 120 00 Praha 2 – Vinohrady

Dostanete se k nám velmi snadno pomocí MHD Praha. Metro „A“ stanice nám.Míru cca 50 metrů v ulici Slezská, nebo TRAM č. 4, 10, 16, 22

Mapa: https://mapy.cz/s/yJHE GPS: 50.0760664N, 14.4386072E

 

Na Besedu pražských včelařů není nutno se registrovat :) vstup je volný.

 

Konzultace se Začínajícími včelaři již od 16:30 hodin, věnovat se Vám bude vždy nějaký člen MěV ČSV Praha na danou problematiku v oboru včelařství. Jste vítáni...

 

dále nabízíme:

 

Mikroskopické vyšetření včel.

Máte nyní možnost si nechat vyšetřit svoje včely na Acarapis a Nosemu.

 

Pražským včelařům (pouze členům ČSV):

Na Besedu pražských včelařů můžete donést vzorek 30 včel /mrtvolek z podložky/ nejlépe v krabičce od sirek a popiskem, kde bude Vaše jméno, příjmení, číslo chovatele a číslo stanoviště, kontakt e-mail z kterého je vzorek provedeme mikroskopické vyšetření na tyto dvě nemoci:

 

Roztočík včelí (Acarapis woodi) a Hmyzomorka včelí (Nosema a. a c.)

více na:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Roztočík_včelí

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hmyzomorka_včelí

 

Vyšetření se bude provádět na speciálním mikroskopu v školních-hobby podmínkách /není tedy akreditován, ani garantován/ a výsledek bude zaslán do týdne na e-mail včelaře, včetně fotografie.

Provádí zaučení studenti školy ze zemědělským zaměřením a odpovědnost nese za tuto skupinu Augustin Uváčik, mobil: 77 62 62 602, který přebírá vzorky přímo na BPV před přednáškou.

Vzorek na jedno stanoviště a každý rok je ZDARMA (proto si můžete rok co rok nechat vyšetřit včelnici ( …ale vždy pouze jednou za rok)

Cílem je více informovat o zdravotním stavu včelstev samotného včelaře a přispět k pochopení k infekčního tlaku na naše včelstva.

 

S pozdravem Včelám dík.

Za MěV ČSV Praha

Váš Augustin Uváčik – jednatel

e-mail: uva@centrum.cz, nebo mobil: 77 62 62 602


BESEDA PRAŽSKÝCH VČELAŘŮ - Téma: Včelí produkty a apitarapie v praxi