Základní organizace Černošice oslavila 110 let od svého vzniku

13. 5. 2024

Již od pátku 10.5.2024 probíhaly o tomto víkendu oslavy 110. výročí založení včelařské organizace v Černošicích. V městském sále byla uspořádána výstava připomínající historii ZO Černošice, ale také výstava oboru včelařství. Nechyběly ani živé včely. Učitel včelařství Pavel Konečný vyprávěl dětem o životě včel tak poutavě, že večer přišly na výstavu ještě jednou v doprovodu rodičů. Současně s otevřením výstavy byla zahájena i soutěž o nejlepší černošický med.

V sobotu proběhlo slavnostní setkání členů organizace s hosty a slavnostní křest almanachu, který u příležitosti výročí vzniku černošického spolkového včelařství vytvořili funkcionáři základní organizace. Popřát k významnému výročí a popovídat si o včelách přišli funkcionáři sousedních základních organizací, vedení ČSV a zástupci obcí, které patří do působností ZO ČSV Černošice.

Bylo to milé setkání včelařů, kteří věnují mnoho času a energie tomu, aby se včelám a včelařství v Černošicích a okolí dařilo a hostů, kterým osud včelařství není lhostejný. Večer pak proběhl v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Černošicích koncert „Pocta včelám a včelařům“. V neděli výstava skončila
vyhodnocením soutěže „Černošický med“. Jak to všechno dopadlo a další podrobnosti, se dozvíme v článku nejbližšího čísla Včelařství.


Děkuji panu předsedovi Luďkovi Sojkovi za pozvání a přeji černošickým včelařům zdravé včely, hodně medu, radosti ze včelaření a ze setkávání včelařů na spolkových akcích.


Mgr. Jarmila Machová


Základní organizace Černošice oslavila 110 let od svého vzniku