Začátek 21. konference zlepšovatelů a vynálezců v Olomouci se blíží

15. 10. 2018

Vážení přátelé,

blíží se začátek již 21. konference zlepšovatelů a vynálezců ve včelařství, tentokrát na Výstavišti Flora Olomouc, pavilon A, samozřejmě tak jako vždy ve spolupráci se Slovenským svazem včelařů. Brány výstaviště se otevřou v pátek 19. 10. 2018 v 9 hodin, konference skončí druhý den v sobotu v 17 hodin.

Návštěvníci si mohou vybrat z bohatého programu – je připravena řada odborných přednášek, proběhne vyhodnocení exponátů včelařů, audiovizuálních a knižních publikací na téma včelařství a dekorativních předmětů ze včelích produktů. Jako každý rok se soutěží o nejlepší nápad, „zlepšovák“ ve své kategorii.

V rámci výstavy dojde také k vyhodnocení soutěže Český med 2018 a předání zlatých medailí.

Souběžně s konferencí a výstavou exponátů zlepšovatelů proběhne i výstava Hanácká včela, kterou pořádá Okresní organizace ČSV Olomouc.

Konference zlepšovatelů a vynálezců ve včelařství je významnou akcí Českého svazu včelařů. Koná se jednou za 4 roky, stejně tak jako na Slovensku. S pořadatelstvím se s kolegy ze Slovenska po dvou letech střídáme. Informace o přípravách konference a podmínky přihlášek exponátů jste mohli najít v předchozích číslech Včelařství. Mnoho práce s pořádáním opět odvedla naše komise pro racionalizaci a osvětu.

V příloze říjnového Včelařství a zde na webu naleznete všechny potřebné informace - jak se na výstaviště dostat, kde zaparkovat, jak je to se vstupenkami, a kdy a kde se jaká přednáška koná.

Doufejme, že vynalézavost našich včelařů není vyčerpána a že ve včelařství bude stále, co vylepšovat, zjednodušovat a poznávat ku prospěchu včel a včelařů.

Nahledanou v Olomouci.

Mgr. Jarmila Machová