Výstava „Žít spolu, o včele a člověku – příběhy ze Slovinska“

5. 4. 2023

V pondělí 5. dubna 2023 byla zahájena v Ivančicích, městě Vladimíra Menšíka, biskupa Jednoty bratrské Jana Boleslava a Alfonse Muchy, výstava „Žít spolu, o včele a člověku – příběhy ze Slovinska“. Výstavu připravila kurátorka Muzea včelařství ve slovinské Radovljici Dr. Petra Bole za spolupráce města Ivančice a partnerského města Radovljica. Výstava ukazuje bohatou tradici slovinského včelařství v kontexu unikátní přírody a kulturního dědictví země.

Výstavu zahájila velvyslankyně Slovinské republiky v Praze, paní Mgr. Tanja Strniša a starosta Ivančic, pan Milan Buček. Oba vyzdvihli význam včel v přírodě a spolupráci ivančických včelařů a slovinských včelařů z Radovljici.

Vernisáže se zúčastnili i členové Základní organizace ČSV Ivančice. ZO Ivančice patří mezi naše větší organizace. Má 120 členů a ti si spolupráci s městem Ivančice velmi pochvalovali.

Výstava je umístěna v prostorách Památníku Alfonse Muchy a potrvá do 30.4.2023. Plakát a další informace naleznete na našem webu v kategorii Kalendář akcí ZDE.

Mgr. Jarmila Machová


Výstava „Žít spolu, o včele a člověku – příběhy ze Slovinska“