Tornádo a škody na včelařském majetku

28. 6. 2021

Vážení přátelé,

jistě všichni sledujete reportáže z okresů Břeclav a Hodonín, ale také z okresu Louny postižených tornádem, které se tu prohnalo koncem minulého týdne. Ničivá větrná smršť se neobešla bez ztrát na životech, na zdraví místních obyvatel. Obce Lužice, Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Stebno jsou zdevastované, zkrátka neskutečná zkáza. Je samozřejmé, že prvotně mají všichni postižení starosti o své zdraví a o střechu nad hlavou.

Našim včelařům, kteří utrpěli škodu na včelínech, včelnicích nebo kočovných vozech nabízíme pomoc ze Svépomocného fondu svazu.

Podmínky poskytování příspěvku ze Svépomocného fondu upravuje Statut SF ČSV, který naleznete ZDE. Formulář Žádosti o příspěvek ze Svépomocného fondu naleznete ZDE.

Nezapomeňte škodu vyfotit, vše řádně popsat, žádost musí být potvrzena základní organizací, škoda nad 20 tisíc Kč i okresní organizací, škoda nad 100 tisíc musí být ověřena zástupcem komise Svépomocného fondu. Škody nad 20 tisíc musí být hlášeny neprodleně na sekretariát svazu (emailem sekretariat@vcelarstvi.cz nebo telefonicky 222 515 512). Po doručení kompletní žádosti ji neprodleně vyřídíme a pošleme platbu.

V případě dotazů se obraťte na sekretariát svazu na tel. 224 930 072.

Mgr. Jarmila Machová