Srpnové řádné zasedání Republikového výboru ČSV proběhlo minulý víkend

25. 8. 2020

 

V sobotu 22. 8. 2020 proběhlo řádné zasedání RV a ÚKK v Nasavrkách.

Protože se z důvodů mimořádných opatření způsobených nákazou koronavirem nemohlo konat řádné zasedání RV a ÚKK v březnu tohoto roku, bylo na programu rekordních 38 bodů. Obavy z nákazy koranvirem ovlivnily i účast členů. Ti, kteří přijeli a naštěstí byli v nadpoloviční většině, jednali účelně a konstruktivně. Proto byl program vyčerpán v rámci jednoho dne.

V úvodu jsme jako vždy popřáli našim kolegům u příležitosti jejich kulatého výročí narození v období od posledního jednání RV.

40 let oslavil Jiří Lochman, 45 let Jiří Vaněk, 55 let Jiří Kopal a Robert Plecitý, 60 let má Miroslav Uhlíř a Miroslav Halló, 70 let oslavil Miroslav Štěpán, Jiří Žák a Josef Chroust a konečně 75 let mají Miloslav Peroutka, Pavel Březina a František Neuwirth.

Plénum schválilo Zprávu o činnosti a hospodaření za r. 2019, změny stanov a dalších směrnic svazu, na programu byly také materiály pro nadcházející sjezd svazu.

Aktuálním tématem byly jako obvykle v této době dotace – 1.D, o kterou budeme od 1.9. žádat a která poprvé proběhne pod taktovkou SZIFu, a eurodotace za rok 2019/2020, která v červenci skončila. Nyní se připravuje výplata. Členové RV byli informováni o výši dotace NNO pro r. 2020 na jednotlivé projekty. Některé projekty byly zamítnuty, některé kráceny, některé z důvodu koronakrize musely být zrušeny a finanční prostředky vráceny na MZe. Na základě konečné výše přijaté dotace muselo dojít ke změnám rozpočtu svazu na tento rok.

Členské příspěvky pro r. 2021 se nemění.

Bylo schváleno Memorandum o spolupráci s Vojenskými lesy a statky, s.p.

RV udělil vyznamenání Za zásluhy o včelařství. Toto ocenění je druhé nejvyšší ve svazu po titulu čestný člen ČSV. Proto jej uděluje Republikový výbor ČSV. Na srpnovém zasedání jej obdrželi Vlastimil Sobota ze ZO Prostějov a Jan Šíma ze ZO Benešov. V rámci zasedání obdržel Jiří Pohan vyznamenání PRV odznak Zasloužilý včelařský pracovník a Miroslav Smolík čestné uznání PRV.

Kompletní usnesení srpnového RV 2020 naleznete zde

Mgr. Jarmila Machová