Setkání vítězů soutěže časopisu Včelařství

6. 5. 2023

Včelaříci v NASAvrkách

Víkend 21. - 23. dubna strávili tři včelaříci z VKM Oderské vrchy ve Střední odborné škole včelařské v Nasavrkách. Pobyt s programem za odměnu připravila Komise pro práci s mládeží Českého svazu včelařů, z. s., pro výherce celoroční soutěže časopisu Včelařství. Osm dětí z různých koutů České republiky strávilo příjemný a obohacující čas pod vedením pedagogů Středního odborného učiliště včelařského - Včelařského vzdělávacího centra, o.p.s.
 
Zástupkyně ředitele Ing. Miroslava Novotná s dětmi ve školní laboratoři měřila kvalitativní ukazatele medu, nabídla k pozorování preparáty včel a včelích parazitů, a připravila ochutnávku medů a pochoutek vyrobených z medu se závěrečným kvízem. Následně včelaříky se zasvěceným výkladem provedla školním arboretem. Odpolední program na školní včelnici Libáň měl v rukou ředitel školy Josef Lojda. Za praktické asistence včelmistra Zdeňka Josífka, včelaříkům představil nasavrcký model chovu matek.
 
Druhý den nás pan ředitel provedl po všech odborných učebnách nasavrcké školy. Kompletní program celého víkendu i s táborákem, hrami a zábavou zabezpečila Iveta Mrázková a slečna Michaela Všetečková.
 
Všem ze srdce 

VKM Oderské vrchy