Rekonstrukce objektu Křemencova objektivem fotoaparátu

12. 10. 2023

 

Vážení přátelé,

jistě jste zaregistrovali, že v červenci 2023 začala rekonstrukce sídla ČSV v Křemencově 8. Od té doby se v časopisu Včelařství každý měsíc setkáváte s „reportem“, jehož autorem je přítel Jan Šmíd, který se ujal funkce technického dozoru investora. Vzhledem k tomu, že k jeho příspěvkům můžeme přiložit maximálně čtyři až pět fotografií ilustrujících aktuální stav rekonstrukce, rozhodli jsme se vytvořit na našich webových stránkách fotogalerii, do níž budeme víceméně pravidelně přidávat fotografie, z nichž si každý člen svazu bude moci udělat obrázek o tom, jak rekonstrukce sídla ČSV probíhá. Každé třetí pondělí v měsíci se v objektu Křemencova uskuteční kontrolní den, na který se může přihlásit každý člen svazu a na vlastní oči se přesvědčit, s čím vším se budeme muset při rekonstrukci našeho sídla vypořádat. Jsem přesvědčen, že už první obrázky vás utvrdí o tom, že to nebude nic jednoduchého.

Fotogalerii začínáme v polovině července, kdy se pracovníci svazu během pouhých dvou dnů přestěhovali do dočasných prostor na Václavském náměstí 21. Fotografie dokumentují stav, který panoval v kancelářích, chodbách a dalších prostorech svazu ve dnech 13.-14. 7. 2023.

Následuje dokumentace stavu, který byl zjištěn po vystěhování objektu. Třetí, zatím poslední složka, dokumentuje stav přední budovy A včetně ubytovny a právního oddělení, které se nacházejí v zadní budově B, ke dni 28. 8. 2023, kdy se konal první kontrolní den.

 

Petr Kolář

 

Poznámka: Autory fotografií jsou Jan Šmíd, František Krejčí a Petr Kolář

 


Sklep (léto 2023)


1. patro (léto 2023)


2. patro - kuchyňka, sekretariát, redakce, knihovna, byt (léto 2023)


3. patro (léto 2023)


Právní oddělení, ubytovna (léto 2023)


Půda (léto 2023)


Hive Bar (léto 2023)


Stěhování