Nedostatečně identifikovaní vlastníci v katastru nemovitostí – upozornění pro funkcionáře ZO a OO ČSV

18. 8. 2023

Před časem jsme prostřednictvím CISu upozorňovali naše funkcionáře na blížící se termín, kdy vlastnictví k nedostatečně identifikovaným nemovitostem přejde na stát, pokud nedojde k nápravě. Aby se tato informace dostala k maximu čtenářů, funkcionářů volíme i tuto cestu prostřednictvím webu svazu. Bylo by škoda, aby z neznalosti některá z našich organizací přišla o pozemek nebo stavbu.

Má-li vaše základní nebo okresní organizace nemovitý majetek zapsaný v katastru nemovitostí (KN), zkontrolujte si údaje tam uvedené z hlediska identifikace vaší organizace jakožto vlastníka nemovitosti. Majetek nedostatečně identifikovaných vlastníků v KN bude považován za opuštěný a přejde na stát od 1.1.2024, pokud nebude provedena náprava v KN.

Za dostatečné označení se považuje u ZO nebo OO ČSV – název organizace, IČ a sídlo. Údaje se musí shodovat se zápisem údajů vaší organizace ve spolkovém rejstříku. Může se stát, že má ZO nebo OO ČSV v KN chybný název, chybí IČ nebo je uvedeno IČ s podčíslem. Všechny takové zápisy nejsou v pořádku a je potřeba zjednat nápravu.

Pokud zjistíte, že vaše ZO nebo OO ČSV nemá zápis v katastru nemovitostí v pořádku, obraťte se o pomoc na sekretariát ČSV info@vcelarstvi.cz. V emailu zašlete úplný aktuální výpis z katastru nemovitostí pořízený na katastru nemovitostí nebo check pointu a krátký historický popis ve věci včetně identifikace organizace (název a IČ) a kontaktu na Vás. Vaše záležitost bude posouzena a doporučen konkrétní postup podle skutkového stavu.

 

Mgr. Jarmila Machová