Natura Viva 2019: 24. mezinárodní výstava myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě ZAHÁJENA

23. 5. 2019

Natura Viva je jedinou každoroční odbornou výstavou tohoto typu v České republice. Spolupořadatelské svazy - Českomoravská myslivecká jednota, Český rybářský svaz a Český svaz včelařů, které stály u zrodu před 24 lety, připravily pro letošní výstavu reprezentativní expozice, v nichž se návštěvníci mohou seznámit jak s jejich činností, tak i s řadou novinek, které jsou na úseku jejich působnosti aktuální.

Výstavy se také tradičně účastní významné osobnosti veřejného života. Na našem stánku jsme dnes přivítali předsedu vlády Andreje Babiše, ministra životního prostředí Richarda Brabce, zástupce ministra zemědělství Patrika Mlynáře, senátora Petra Šilara, poslance Zemědělského výboru Parlamentu a další. Všechny zajímal stav našeho včelařství i ve srovnání se zahraničím, co nás trápí, čím se můžeme pochlubit.

Pan ministr Richard Brabec a poslanec, člen Zemědělského výboru Parlamentu Marek Benda ještě vydrželi do praktické ukázky odvíčkování plástů a vytáčení medu. Zkusili si to a ochutnali čerstvě vytočený voňavý český med z Křemencárny. Nejen oni ochutnávali a chválili náš med, ale také mnoho dalších přihlížejících. Praktická ukázka vytáčení medu se nám osvědčila už minulé dva roky a vždy se stejně jako živé včely ve skleněném úlu líbí, hlavně dětem. Musím uznat, že je to hlavně tím, jak zajímavě vše komentuje a předvádí náš tajemník Petr Šerák.

Nevěříte? Přijďte se podívat. Výstava potrvá do neděle 26. 5. 2019 a med na našem stánku vytáčíme každý den kromě neděle ve 12.30.

Mgr. Jarmila Machová

 


Natura Viva 2019