Natura Viva 2018 - ohlédnutí za výstavou

5. 6. 2018

NATURA VIVA, která je jedinou každoroční odbornou výstavou tohoto typu v České republice je již za námi.

Jedním z největších lákadel v expozici Českého svazu včelařů, z. s. byl i letos prosklený úl. Mnoho návštěvníků se zastavilo a zajímalo se o život včel a včelařství v České republice, to včetně vrcholných politických představitelů naší země. Pro děti byla letos poprvé připravena dětská sekce s řadou soutěží, úlem s překvapením, kvízem, apod.

Velký zájem byl ovšem také o vytáčení medu, které zaujalo jak mladší, tak i starší návštěvníky výstavy. Někteří si vyzkoušeli také odvíčkování a samotné vytáčení medu, ochutnávat pak chtěl samozřejmě téměř každý... :)

Byl zároveň připraven program přednášek, který zahájil ve čtvrtek Ing. Kulhánek na téma 'Včelí produkty a jejich netradiční léčivé účinky'. Velkou pozornost poutala také přednáška příele Uváčika, týkající se moderního trendu posledních let, kterým je střešní včelaření.

Sobota byla 'včelařským dnem' a pro návštěvníky byly připraveny přednášky na téma 'Apiterapie v praxi' (Hyklová, Novotná) a také 'Zdravotní problémy včel, vliv pastvy a chemizace' od doc. Toporčáka.

Návštěvnost expozice ČSV, z.s. byla značná a věříme, že nám i v příštím roce návštěvníci zachovají přízeň.

Níže se můžete podívat na fotogalerii z průběhu výstavy:


Natura Viva