Medobraní v Křemencové již poosmé

16. 6. 2023

Ve dnech 14. a 15. června na dvoře v sídle svazu proběhlo již tradiční medobraní. První den pro poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, konkrétně členy Zemědělského výboru Parlamentu pod vedením předsedy Ing. Michala Kučery, a Podvýboru pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství v čele s předsedou Ing. Josefem Kottem. Druhý den pro pracovníky Ministerstva zemědělství ČR pod vedením náměstka Radka Holomčíka, Státního zemědělského intervenčního fondu, a další partnery.

O přípravu a názorné předvedení, jak se odvíčkovává, jak se plásty vkládají do medometu, a jak medomet pracuje, se postarali zaměstnanci sekretariátu v čele s tajemníkem Ing. Františkem Krejčím. Pro naše hosty jsme si připravili soutěž o nejpřesnější odhad váhy zavíčkovaného plástu. Kdo byl nejblíže, vyhrál skleničku našeho medu. Ani letos nechyběly smažené trubčí larvy. Diskutovalo se o včelách, ale také o budoucnosti dotací do včelařství, o kolik méně, nebo zda vůbec v roce 2024 budou, a o konsolidačním balíčku, který se také dotkl zdaňování příjmů zájmových včelařů. V podstatě pozitivní informace nezazněly.

Ale abychom nekončili pesimisticky. Med z Křemencárny tak jako každý rok, ani tentokrát nezklamal. Voňavý výsledek práce našich včel chutnal všem. Počasí nám přálo. Pražská snůška je zatím dobrá. A ještě nás čeká jedno vytáčení. Tak si přejme jen samé příznivé hodnoty, a za rok zase na shledanou.

Mgr. Jarmila Machová


Medobraní v Křemencové 2023