Máme nové absolventy učebního oboru včelař

24. 6. 2024

V neděli 23.6.2024 proběhlo, tak jako každý rok, v obřadní síni nasavrckého zámečku, slavnostní předání výučních listů úspěšným absolventům učebního oboru včelař. V zámečku všechny přivítal i místostarosta Nasavrk, pan Luboš Dostálek.
Letos končili obor studenti třech tříd. Obřadní síň byla plná nejen úspěšných absolventů, ale také jejich blízkých. Vedení školy tradičně ocenilo i nejlepší seminární práce. A nebylo jich málo. Paní Ing. Miroslava Novotná, třídní učitelka, každou třídu vyhodnotila a přidala takovou malou statistiku jednotlivých tříd – věkový průměr, kdo byl nejstarší, kdo nejmladší, podíl žen mezi studenty, zastoupení studentů z krajů. Pro zajímavost věkový průměr studenta končícího ročníku byl 47 let, také podíl žen ve třídách byl vysoký, např. ve třídě C 50%. Prostor k hodnocení dostali i studenti, kteří vtipně hodnotili průběh studia a děkovali za krásné tři roky. Ocenili práci své třídní učitelky mnoha květinami. Výuční listy předal absolventům ředitel učiliště Josef Lojda.
Jejich předáním sice jedna etapa skončila, ale další právě začíná. Navázaná přátelství budou pokračovat. Dveře učiliště zůstávají pro všechny i nadále otevřené.
Přeji všem absolventům mnoho včelařských úspěchů, aby je láska ke včelám provázela celý život, a doufám, že své znalosti a zkušenosti budou předávat dál svým kolegům i ostatní veřejnosti.


Mgr. Jarmila Machová


Předávání výučních listů - Nasavrky 2024