Jubilejní 25. Natura viva, výstava myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě zahájena

21. 8. 2020

 

Natura viva je jedinou každoroční odbornou výstavou svého druhu v České republice, na níž se soustředí takřka všechny významné firmy podnikající v oborech myslivosti, rybářství, včelařství a potřeb pro pobyt v přírodě. Letošní výstava se koná netradičně v srpnovém náhradním termínu kvůli jarní pandemii koronaviru.

Dne 20.8. dopoledne proběhlo slavnostní zahájení. Již po 25 let jako jeden ze zakladatelů Natury jsme každý rok u toho. Letos na rozdíl od minulých let, kdy jsme v našem stánku předváděli, jak se získává med, jsme se rozhodli seznámit veřejnost s dalším včelím produktem, a to je včelí vosk. Návštěvníci se tak mohou dozvědět vše o voskovém hospodářství - jak se vosk získává, jak se dělají mezistěny - každý den probíhá praktická ukázka (součástí expozice je lis na válcování mezistěn). Návštěvníci také zjistí, jak se v poslední době vosk falšuje a jak lze falšovaný odhalit. Samozřejmě nechybí skleněný úl s živými včelami, který bývá v obležení hlavně dětí. Důkazem toho, že včelařství je důležitou součástí zemědělství a má velký společensko-prospěšný význam je, že v den zahájení naši expozici navštívil premiér Andrej Babiš, poslanci, senátoři, nechyběla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová a starosta Lysé nad Labem Karel Otava a další.

Návštěvnost v první den veletrhu byla vysoká. Přišlo mnoho včelařů, které velmi zajímala především práce s voskem, ale rádi se zastavili jen tak na kus řeči.

Výstava končí v neděli 23.8.

Mgr. Jarmila Machová

 


Natura Viva 2020