Finále soutěže Zlatá včela 2018 proběhlo v Nasavrkách

4. 6. 2018

Včelařské učiliště v Nasavrkách zaplnilo 25. – 27. 5. 2018 celkem 36 nejlepších mladých včelařů, kteří se sem sjeli soutěžit v celostátním kole soutěže Zlatá včela pro starší kategorii.

V pátek je hned po příjezdu čekal vědomostní test a veřejná obhajoba jejich samostatných prací. Zbytek soutěžních disciplín si splnili během sobotního dopoledne. Kromě klasických disciplín (botanika, včelařské pomůcky, mikroskopování a praxe) je čekaly také dvě, které se počítaly do zvláštního bodování. Jednalo se o poznávání medů a poznávačku včelařských pomůcek v rámci netradičního včelaře. Šest nejlepších se vypravilo na včelnici Libáň, kde je čekal náročný boj o první tři místa. Měli za úkol označit trubce, vytvořit oddělek a přelarvovat. Výkony soutěžících byly velice vyrovnané, ale někteří to zvládli přece jen o trošku lépe.

První místo obhájil Marek Matulík z VKM Uherský Brod, druhé místo patří Jakubu Heiclovi z VKM Stříbro a bronzovou medaili získal Jan Materna z VKM Hostinští včelaříci. Tito tři nás budou reprezentovat na IMYBu ve Francii 2. – 6. 7. 2018. Držme jim palce!

 

  

Celou fotogalerii naleznete zde

Výsledková listina


Zlatá včela 2018 - starší kategorie