Dětský den v Horní Lomné v režii včelařů

9. 6. 2020

Devět disciplín včetně ochutnávky medu a soutěže o nejkrásnější medové perníčky čekalo na děti z nejvýchodnějšího regionu v areálu fotbalového hřiště v Horní Lomné u příležitosti jejich svátku. První červnovou sobotu uspořádala ZO ČSV Dolní Lomná ve spolupráci s obcí a místními hasiči akci ke Dni dětí. Nutno říci, že byla jednou z prvních, kterou včelaři u nás uspořádali krátce po rozvolnění opatření nařízených vládou kvůli koronavirové pandemii. Nicméně měření tělesné teploty při vstupu do areálu bylo samozřejmostí a dodržování požadovaných rozestupů rovněž.

V jednom rohu hřiště se házelo tenisovým míčkem na cíl, o kus dál byl slalom s fotbalovým míčem zakončeným střelbou na branku, vedle zase aquazorbing, trampolína, střelba ze vzduchovky na terč, základy první pomoci, horská dráha nebo malování na dřevěné destičky. A v přilehlé budově již zmíněný med a perníčky spojené s výstavou včelařských potřeb a pomůcek a s promítáním těch nejdůležitějších momentů z péče o včely. Vše navíc odborným výkladem doplňovali místní včelaři.

Dětí přišlo více než dvě stě, a to nejen z Horní a Dolní Lomné a nejbližšího okolí. „Překvapilo mě, že k nám dorazili rodiče s dětmi z Bohumína, Frýdku-Místku a dokonce i ze vzdáleného Bruntálu,“ říkal spokojeně předseda ZO Dolní Lomná Miroslav Poništ. A zároveň si i pochvaloval, že se mezi dospělými našlo hned pět zájemců, kteří by chtěli začít včelařit. „I kdyby se nakonec rozhodl jenom jeden, akce splnila svůj účel. Chceme dostat včelařství do podvědomí širší veřejnosti a takováto akce byla ideální příležitostí,“ konstatoval přítel Poništ.

A my dodáváme, že další podobnou příležitost budou mít v Lomné příští rok, kdy základní organizace oslaví 90. výročí své existence.

Petr Kolář


Dětský den v Horní Lomné v režii včelařů