46. ročník Země Živitelky s podtitulem „Výzvy českého zemědělství“ byl zahájen

23. 8. 2019

 

Země Živitelka je výstava, kde každý rok najdeme na jednom místě novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy  a novinky v oblasti výzkumu, a mnoho dalšího.

Tradičně výstavu otevřely významné osobnosti veřejného života v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Ministr zemědělství Miroslav Toman vyhodnotil letošní úrodu jako průměrnou, vyzval k nákupu českých potravinářských výrobků. Konstatoval, že jsme zemí, která používá pesticidy v mnohem menším množství než okolní evropské státy. Posteskl si, že do zemědělství mluví ti, kteří mu nerozumí, a vyzval k používání zdravého selského rozumu.

Na výstavě tak jako nikdy předtím (kromě roku, kdy České Budějovice postihla povodeň) nechyběla expozice včelařů. Okresní organizace České Budějovice připravila svůj stánek, který hlavně kvůli úlu s živými včelami navštěvovaly hlavně děti. Naši včelaři neúnavně vyprávěli o životě včel a spolu s dětmi hledali matku se zelenou značkou.

22. 8. byla výstava slavnostně zahájena a všichni, kdo v zemědělství něco znamenají, byli v Českých Budějovicích, v hlavním městě českého zemědělství.

Přijďte se podívat. Brány výstaviště se zavřou 27. srpna.

Mgr. Jarmila Machová

 


Země živitelka 2019