46. Kongres Apimondia byl zahájen

9. 9. 2019

V neděli 8.9.2019 byl v kanadském Montrealu zahájen již 46. Kongres Apimondia. Kongresové centrum v Montrealu bude ve svých obrovských prostorách do 12.9.2019 hostit včelaře, vystavovatele, nebo jen příznivce včelaření. V rámci kongresu proběhne Valné shromáždění Apimondie, výstava a řada odborných přednášek.
 
V úvodu slavnostního zahájení kongresu promluvili čelní představitelé výkonného výboru Apimondia, zazněla národní hymna Kanady a hymna Apimondie. Minutou ticha se vzpomnělo na zemřelé funkcionáře Apimondie. Proběhla i krátká prezentace včelařství v Kanadě, v jejích jednotlivých provinciích.
 
Závěr patřil muzice. Pro nás nezvyklá kombinace nástrojů: housle, kytara, tahací harmonika a bicí, k tomu zpěv se zvuky, které neumím definovat. Těžko popisovat, musí se to slyšet. V každém případě je tato hudba v Kanadě populární.
 
8.9. byla tradičně též otevřena včelařská výstava, to nejlepší, čím se mohou výrobci a zpracovatelé z celého světa v oblasti včelařství pochlubit.
9.9. budou zahájeny odborné přednášky a odpoledne proběhne první ze dvou zasedání Valného shromáždění Apimondie na tomto kongresu.
 
Mgr. Jarmila Machová

46. Kongres Apimondia