„Mladá“ Základní organizace Mohelno má 70 let

18. 2. 2019

O tomto víkendu se v Dukovanech v krásném prostředí zámku slavilo 70 let Základní organizace Mohelno. Velikostí je nejmenší základní organizací v okrese Třebíč, má 41 členů, ale aktivitou patří mezi nejlepší. Zásluhu na tom má především úzké vedení organizace, předseda Miroslav Hlaváč, jednatel Jiří Staněk, pokladník Josef Koukal a předseda kontrolní komise Antonín Daněk. Bylo to vidět i na organizaci oslav.

Pozvání přijali starostové obcí, které patří do působnosti organizace. Každá obec podle svých možností přispívá na činnost ZO, přispívá i kraj Vysočina, a protože jsme v Dukovanech, nezůstává pozadu ani ČEZ. Pozdravit členy organizace přišel i předseda Okresní organizace Třebíč Josef Hrnčíř, od blízkých sousedů z Moravy Oldřich Veverka z Kývalky a také člen RV za okres Brno-venkov Josef Benda.

V rámci oslav byla předána vyznamenání. Čestné uznání obdržel z rukou předsedy OO Třebíč Josefa Hrnčíře Antonín Daněk a vyznamenání PRV s odznakem „Vzorný včelařský pracovník“ dostal Jiří Staněk. Pracuje pro svou organizaci úctyhodných 33 let. Kromě obvyklého programu výroční členské schůze si Jiří Staněk připravil zprávu o okolnostech vzniku organizace - kdo byli zakladatelé spolku, jak se vyvíjela členská základna, přehled medných výnosů, přehled vývoje výše dotací, kdy byla v organizaci poprvé zjištěna varroáza a další zajímavé informace. Nechyběla ani diskuze na téma současných problémů včelařství.

Co popřát přátelům ze ZO Mohelno? Podporu obcí alespoň takovou jakou mají nyní, obětavé funkcionáře takové jako dosud, zdravé včely a další léta aktivní spolkové činnosti.

Mgr. Jarmila Machová


„Mladá“ Základní organizace Mohelno má 70 let