Anketa pro členy ČSV o vydávání eVčelařství

Anketa

Anketa o vydávání e-Včelařství


Chci papírové Včelařství
Chci e-Včelařství (elektronická forma)


Vyplňte buďto datum narození nebo IČ.

Anketa o vydávání e-Včelařství

Vážení přátelé, včelařky a včelaři, členové ČSV,
na základě požadavků mnohých z vás vyhlašujeme anketu k možnosti vydávání elektronické varianty časopisu Včelařství (e-Včelařství). Předpokládáme, že časopis by i nadále vycházel také v papírové podobě, jen v menším nákladu. Člen ČSV by tak podle svého rozhodnutí obdržel buď papírovou formu Včelařství, nebo dostane přístup k elektronickému e-Včelařství. Obojí najednou nelze.

V žádném případě nebudeme rušit vydávání papírového Včelařství.

Snížení nákladu časopisu by pro ČSV znamenalo především snížení ceny za tisk (menší počet výtisků) a dále pak především za poštovné. Ochrana přírody bude z elektronické verze také profitovat, a to v podobě ušetřeného papíru i energie potřebné k jeho výrobě a potištění.

Výhodou pro čtenáře elektronické verze Včelařství by byla možnost v časopise rychle vyhledávat podle klíčových slov. Elektronické Včelařství by tak bylo dostupné kdykoliv, kdekoliv a z různých počítačů, tabletů a mobilů.

Technicky to znamená, že zájemce o e-Včelařství (člen ČSV) obdrží přístupové údaje k serveru, kde bude časopis uložen. Po přihlášení si bude moci zobrazit 12 posledních čísel a pracovat s nimi. Systém automaticky pozastaví zasílání časopisu v papírové podobě.

Čísla starší než jeden rok jsou už nyní volně k dispozici na webu vcelarstvi.cz.

Rozhodnutí o tom, zda se spustí vydávání e-Včelařství, bude záviset na výsledcích ankety. Podle nich srovnáme současné náklady s náklady souvisejícími s tvorbou elektronické formy časopisu. Pokud úspora nebude nijak zásadní, zůstaneme u papírové verze. Je třeba rozhodnout v první polovině tohoto roku, protože na podzim roku 2021 bude nutno vyhlásit výběrové řízení na výrobu, grafiku a distribuci Včelařství pro další období, neboť příslušné smlouvy nám letos končí.

Anketa probíhá v období do konce června 2021. Je pouze pro členy ČSV a každý člen ČSV může hlasovat pouze jednou.
Pokud jste člen ČSV a nemáte dosud číslo chovatele, můžete hlasovat e-mailem. E-mail s vaší identifikací (jméno, příjmení, bydliště, datum narození) a vyjádřením o kterou variantu máte zájem, pošlete na adresu sekretariat@vcelarstvi.cz
Pokud nemáte přístup k počítači můžete hlasovat korespondenčně. Ve Včelařství 3/2021 na str. 84 naleznete anketní lístek, který lze vystřihnout a po vyplnění poslat na adresu Český svaz včelařů, Křemencova 8, Praha 1, 115 24. Váš hlas bude zapsán a přidán do celkového hlasování.