Napsali o nás

Napsali o nás

Do medu z celého světa pronikly zbytky cizorodých látek

O tom, že med příznivě ovlivňuje lidské zdraví, pochybuje jen málokdo. Už delší dobu se ví, že hustá kapalina, vytvářená včelami medonosnými sběrem a zahušťováním sladkých šťáv, především nektaru, vykazuje antibakteriální účinky. Proto většina mikroorganismů v něm nedokáže žít, takže se med uchovávaný v uzavřených nádobách nezkazí, a to tisíce let. Studie však ukázala, že ani med nemusí být ušetřen negativních dopadů působení člověka na životní prostředí.

Celý článek Novinky.cz naleznete zde

Zveřejněno 13.1.2018

 

Karlovarský kraj rozdělí příští rok včelařům 1,4 milionu korun

Karlovarský kraj rozdělí v roce 2018 na dotacích pro včelaře 1,4 milionu korun. Žádosti se budou podávat elektronicky. Kraj tak chce včelaře ušetřit čekání ve frontě na krajském úřadě, jako tomu bylo doposud. O příspěvek zájemci budou moci požádat v únoru příštího roku.

Celý text portálu Agris.cz naleznete zde

Zveřejněno 13.12.2017

 

Výstava Letem včelím světem láká do muzea v Českých Budějovicích

Už 150 let organizovaného včelaření na Českobudějovicku připomene v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích výstava Letem včelím světem. Výstava je součástí oslav 150 let organizovaného včelařství v Jižních Čechách.

Celý článek Českobudějovického deníku naleznete zde

Zveřejněno 9.10.2017

 

Med, který získal označení Perla Zlínska je od Jaroslava Studeníka z Jasenné

Agrární komora Zlín ve spolupráci se Zlínským krajem ocenila letos šestnáct produktů. V soutěži o nejlepší regionální potravinářské výrobky bojovalo o značku 139 výrobků od 44 producentů.

Celý článek Zlínského deníku naleznete zde

Zveřejněno 4.10.2017

 

Na jaře do květů sněžilo, léto bylo suché. Medu je málo, hlásí včelaři v Olomouckém kraji

Většina včelařů z Olomouckého kraje nebude na letošní rok vzpomínat v dobrém. Kvůli dubnovým mrazům a pozdějšímu suchu mnozí nestočili o prázdninách ani kapku medu a sčítají ztráty. Med „ze dvorů“ tak lidé budou shánět obtížněji než v minulých letech.

Celý článek iDNES naleznete zde

Zveřejněno 22.9.2017

 

Letos v září včelaři září. Po sedmi letech je konečně dostatek medu

Po sedmi hladových letech bude na Pardubicku konečně dostatek medu. Zkušený pardubický včelař Evžen Báchor nám s úsměvem řekl, že včelařům na Pardubicku se letos zadařilo. Na Moravě nebo v Orlických horách jsou na tom s medovou úrodou mnohem hůř.

Celou reportáž Českého rozhlasu naleznete zde

Zveřejněno 20.9.2017