Český svaz včelařů
Český svaz včelařů, z. s.
Vyhledávání v obsahu webu:
Chcete být v obraze? Zaregistrujte se zdarma
k odběru novinek!
Aktuálně
Kalendář akcí

Společnost ČEZ fandí včelařům

Pravidelně se podílí na podpoře letní včelařské školy, zejména prostřednictvím Nadace ČEZ podporuje včelařské kroužky mládeže a další projekty včelařských organizací. V letošním roce se Skupina ČEZ stala partnerem oslav 150. výročí organizovaného včelařství na Českobudějovicku.
ČSV / Aktuality / Základní organizace Machov oslavila 110 let založení

Základní organizace Machov oslavila 110 let založení

Víte kde je Machov? V okrese Náchod. Také jsem to nevěděla, než mě jednatel Základní organizace Českého svazu včelařů Machov přítel Josef Krba pozval na slavnostní výroční členskou schůzi spojenou s oslavami 110 výročí založení.

I když má ZO Machov „jen“ 27 členů a 275 včelstev, je to organizace, která pracuje úctyhodnou dobu velmi dobře, organizovaně léčí a spolupracuje s okolními základními organizacemi. Schůze se zúčastnili zástupci Okresní organizace ČSV Náchod v čele s členem Republikového výboru Jiřím Valterou. Ten ocenil práci funkcionářů z Machova, informoval o činnosti okresní organizace a podal zprávu z X. sjezdu ČSV, jehož se zúčastnil. Nechyběl ani starosta Machova Ing. Jiří Krtička, který si pochvaloval spolupráci se včelaři. Obec pravidelně přispívá na činnost včelařské organizace a pan starosta ve svém projevu vystihl ten nejdůležitější důvod, proč obec podporuje místní včelařskou organizaci: „Existuje mnoho spolků, ale pouze u včelařů není cílem jen zábava, ale má i celospolečenský význam.“

Diskuze se velmi protáhla, protože dotazů bylo mnoho. Proto plánovaná přednáška, která měla následovat po schůzi, musela být o hodinu posunuta. Bylo to příjemné setkání členů a hostů. Ukázalo se, že Machov není tak daleko od Prahy a že i tak malá základní organizace si zaslouží pozornost a ocenění dobré včelařské práce.

Zdálo by se, že jsem navštívila své Machovo, jako Krakonoš své Krakonošovo, ale ujišťuji všechny, že podobnost jména základní organizace s mým příjmením je sice úsměvná, ale čistě náhodná.   

Mgr. Jarmila Machová,

předsedkyně ČSV

Mgr. Jarmila Machová v Machově
Mgr. Jarmila Machová v Machově
Mgr. Jarmila Machová v Machově
Mgr. Jarmila Machová v Machově
Mgr. Jarmila Machová v Machově
Mgr. Jarmila Machová v Machově
Tisknout stránku Tisknout stránku      

Poznejte včelařství

Přečtěte si o včelách, jejich chovu a o všem, co s tím souvisí.

© 2011-2017  |  Český svaz včelařů, z. s.  |  Sídlo: Křemencova 8, 115 24 Praha 1  | IČ 00443239 | DIČ CZ 00443239  | Český svaz včelařů, z.s. je zapsán ve spolkovém rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze pod sp.zn. L 707 |  +420 224 934 082  |   info@vcelarstvi.cz                                                                                                              

  FacebookLinkedIntwitter-logo