Český svaz včelařů
Český svaz včelařů, z. s.
Vyhledávání v obsahu webu:
Chcete být v obraze? Zaregistrujte se zdarma
k odběru novinek!
Aktuálně
Kalendář akcí

Společnost ČEZ fandí včelařům

Pravidelně se podílí na podpoře letní včelařské školy, zejména prostřednictvím Nadace ČEZ podporuje včelařské kroužky mládeže a další projekty včelařských organizací. V letošním roce se Skupina ČEZ stala partnerem oslav 150. výročí organizovaného včelařství na Českobudějovicku.
ČSV / Aktuality / Dotazník k potřebám NNO v připravovaném operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

Dotazník k potřebám NNO v připravovaném operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

Vážení přátelé,

jako zástupci NNO v řídícím výboru programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, který má na starosti MŠMT, se snažíme aktivně ovlivnit podobu programu ve  vztahu k NNO. Cílem naší mise je podpořit takové programy, které umožní co nejširší zapojení NNO do čerpání prostředků z evropských fondů a to tam, kde je to efektivní, vzhledem k cílové skupině, která má být podpořena (v případě OPVVV děti, pedagogičtí pracovníci, pracovníci s dětmi, studenti apod., vzdělávání a osvěta ostatních dospělých je bohužel vyloučena a je třeba pro ni hledat prostor v jiných operačních programech – Zaměstnanost, IROP?,  Životní prostředí?).

S Alešem Sedláčkem, nominovaným na návrh ČRDM spolu se mnou  do řídícího výboru platformou Partnerství 2014+, jsme připravili, ve spolupráci s MŠMT obsáhlý dotazník, který zjišťuje potřeby NNO. MŠMT takovéto šetření provedlo prostřednictvím České školní inspekce u škol. Cítili jsme, že obdobné šetření může osvětlit skutečné potřeby NNO a pomoci při dalších jednáních. Moc prosíme, věnujte dotazníku čas, může to pomoci nejen vaší organizaci, ale celému neziskovému sektoru v budoucích sedmi letech.

 

Evropské peníze mají své limity. Nenahradí státní prostředky a nelze od nich očekávat financování pravidelné stávající činnosti. Jsou brány jako investice do budoucna s požadavkem udržitelnosti bez nutnosti další podpory. Médii jsou často prezentovány pochybné projekty, které byly v minulosti z evropských peněz podpořeny. Přesto, když se rozhlédneme v řadách NNO, můžeme nalézt mnoho pozitivních příkladů. Snad se nám podaří realizovat právě takové i v nadcházejícím období.

 

Dotazník je k dispozici pro vyplnění na adrese: http://shortlinks.crdm.cz/dotaznik-NNO-OP-VVV

Dotazník prosím vyplňte do 7. 8., čím dříve tím lépe!!!

 

Jiří Kulich, člen ŘV OP VVV, nominovaný na návrh Zeleného kruhu za platformu NNO Partnerství 2014+

 (jiri.kulich@ekologickavychova.cz)

  

Tisknout stránku Tisknout stránku      

Poznejte včelařství

Přečtěte si o včelách, jejich chovu a o všem, co s tím souvisí.

© 2011-2017  |  Český svaz včelařů, z. s.  |  Sídlo: Křemencova 8, 115 24 Praha 1  | IČ 00443239 | DIČ CZ 00443239  | Český svaz včelařů, z.s. je zapsán ve spolkovém rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze pod sp.zn. L 707 |  +420 224 934 082  |   info@vcelarstvi.cz                                                                                                              

  FacebookLinkedIntwitter-logo